Головні тенденції 2022 в індустрії велнесу та розваг

Індустрія розваг і велнесу постійно змінюється, використовуючи інноваційні технології та намагаючись задовольнити попит клієнтів на нові враження. Ми зібрали останні тенденції приваблення відвідувачів, які матимуть попит у 2022 році.

Відчуття гостей мають бути автентичними, захоплюючими, персоналізованими, інтерактивними, унікальними та доступними для спільного використання. Крім того, їм потрібна чудова історія. Технологія може дати можливість, інтелектуальна власність може надихнути, і ми всі повинні працювати над екологічним майбутнім. І, звичайно, якщо це працює, розширте та монетизуйте свій оздоровчий чи розважальний об’єкт за допомогою магазину (фізичного чи онлайн), готелю чи ресторану.

Далі ми розглянемо деякі цікаві тенденції та події, які відзначатимуть індустрію у 2022 році. 

 1. Доповнена реальність (AR)

Доповнена реальність, по суті, є віртуальним шаром реального світу. Він використовує згенерований комп’ютером сенсорний вхід, такий як звук, відео, графіка або дані GPS. Якщо ви коли-небудь використовували фільтр Snapchat або Instagram, ви добре знаєте, що таке AR.

 1. Тематичні готелі

Об’єкти розваг та оздоровлення завжди інвестують у нові способи, щоб змусити людей залишатися довше і витрачати більше. Тематичні готелі є ключем до стратегічного розвитку  великих операторів тематичних парків.

Що цікаво, ми бачимо ще один новий тренд – готель-музей. Мона, нетрадиційний музей старого та нового мистецтва Тасманії, став відомий п'ятизірковим готелем вартістю 450 мільйонів доларів, який планується відкрити в 2024 році. У готелі Mona буде понад 170 номерів, а також нові твори мистецтва, кімнати «особливий досвід», театр, спа-центр, бібліотека та відкрита концертна сцена.

 1. Соціальні мережі

Сучасні об’єкти зайняті тим, щоб налагодити зв’язок між міленіалами та поколінням Z. Вони повинні бути активними в Інтернеті, щоб забезпечити взаємодію з поколінням Інтернету. Водні об’єкти також можуть звертатися до цієї аудиторії за допомогою інноваційних впроваджень, нових технологій або ідеальних акаунтів у соціальних мережах.

Instagram, зокрема, сильно вплинув на індустрію туризму та розваг. Стало популярним облаштовувати безліч фотозон, щоб користувачі могли додати фото з них у мережу.

Гарним прикладом є Музей морозива (MOIC) у Нью-Йорку, де, можливо, і почалася ця тенденція. Завдяки яскравим кольорам та веселим експонатам він швидко став відомим своєю «інстаграммністю». Мультисенсорні інсталяції в MOIC включають гігантську яму, наповнену цукерками, повітряні кульки, триповерхову гірку, плаваючий стіл, повний солодощів, і зал гігантських черпаків.


 1. Екологія та благополуччя тварин

Оскільки в усьому світі зростає стурбованість наслідками зміни клімату, гравці сфери розваг та велнесу зайняті розробкою зелених програм, будь то зменшення пластику, використання сонячної енергії чи пропозиція веганського меню.

У грудні 2019 року Six Flags Discovery Kingdom став першим тематичним парком на сонячній енергії на Західному узбережжі. Merlin Entertainments припинила використовувати пластикові соломинки на всіх своїх атракціонах по всьому світу, а PortAventura World планує ліквідувати пластик на курорті до 2022 року. Компанія Walt Disney також відмовилася від одноразових пластикових соломинок і пластикових мішалок на своїх об’єктах. 

Веганство також є популярним стійким варіантом, коли справа доходить до піклування про планету. Понад 400 вегетаріанських страв на рослинній основі додаються до всіх закладів харчування в Walt Disney World і Disneyland Resort. Екологічний рослинний бургер Impossible Burger тепер є в меню всіх тематичних парків SeaWorld, Busch Gardens і Sesame Place.

 1. Занурення та інтерактори

Дедалі популярнішими в індустрії атракціонів є захоплюючі враження, деякі з яких використовують технології або інтеракторів. Це актори, які спілкуються та взаємодіють із глядачами, щоб розповісти історію та створити абсолютно унікальний досвід. Використання акторів в атракціонах не є новим. Але спостерігається зростання інтеракторів, можливо, через відсутність людського спілкування в реальному житті.

 1. Еволюція VR

Віртуальна реальність (VR) була великим бізнесом в останні роки, але вона розвивається в нового, захоплюючого звіра. Успішний досвід VR залежить від соціальної взаємодії, хорошої історії та ігрової механіки. Минулого року ми побачили велику кількість нових розробок VR. 

Lionsgate Entertainment World є одним з найбільш технологічно розвинених тематичних парків Китаю. Він відкрився в серпні 2019 року, нарешті представивши передові технології, включаючи VR і доповнену реальність (AR), які використовуються в його атракціонах.


 1. Індивідуальний досвід

Все більше клієнтів цінують унікальні враження і очікують на них. На щастя, технології трохи полегшують налаштування, а програми та смартфони відіграють велику роль у цій новітній тенденції.

 1. Штучний інтелект 

Ще один технологічний тренд, на який слід звернути увагу в 2022 році, — штучний інтелект. Минулого року музей Далі використав штучний інтелект і машинне навчання, щоб створити дивовижну схожість на Сальвадора Далі. Тим часом Westfield створив спливаючі вікна покупок на основі штучного інтелекту.

Ми очікуємо, що AI буде більше використовуватися в атракціонах. Dreamcraft Attractions представила Project Eve на IAAPA у 2019 році. Технології розвиваються, щоб дозволити аватарам гостей кататися та грати разом із нашими улюбленими кінозірками в IP-атракціонах майбутнього.

 1. Їжа

Поєднання їжі та розваг більше не зарезервовано Come Dine With Me. Зараз їжа – це більше, ніж позачергова думка про атракціони. Це стає невід’ємним елементом досвіду відвідувачів – від тематичної їжі та страв до фестивалів їжі.

Так, схоже, що їдальня – це одна з тенденцій приваблення відвідувачів, яка залишиться тут. Оператори, безумовно, відходять від традиційних гамбургерів і чипсів.

У Universal Orlando відвідувачі можуть досліджувати культові заклади їжі з франшизи про Гаррі Поттера. Наприклад, «Три мітли», «Дірявий котел» і «Свиняча голова». 


 1. Оздоровчий тренд

Обговорення психічного здоров’я та благополуччя більше не є табу, а здоров’я – це великий бізнес. Навіть розваги залучаються у цю сферу, здавалося б, усвідомлюючи важливу роль, яку вони можуть відігравати у підтримці відвідувачів та підвищенні обізнаності.

 1. Серфінг

Серфінг має набути все більшого світового визнання завдяки тому, що він вперше цього року був включений в Олімпіаду в Токіо.

Парки для серфінгу, як-от The Wave, створюються, щоб задовольнити зростання інтересу до серфінгу поза морем. Очікується, що це стане новою модною тенденцією вже в найближчі роки.


 1. Затоплені атракціони

У 2020 році ми помітили дивну тенденцію, яка передбачає затоплення літаків і танків для створення підводних «тематичних парків» і «музеїв». Dive Bahrain, найбільший у світі тематичний парк підводних розваг, офіційно відкрився у вересні на своєму затопленому Boeing 747. Йорданія також представила підводний військовий музей біля узбережжя Акаби. Тут водолази можуть досліджувати танки, бронетранспортери та гелікоптер.

Сфера водних розваг може жваво долучитися до цієї тенденції, адже вона має для цього всі козирі.


Залишити коментар