Найглибший басейн побудують у Великобританії

На зображеннях нижче басейн, який поб'є всі існуючі рекорди! Його глибина дорівнюватиме 50 м (нинішній найглибший басейн знаходиться в Польщі, з трубою для дайвінга 45 м), і відкритий він буде у 2023 році.

Ціна питання - 211 мільйонів доларів.

Спортсмени та плавці, які вже чекають на цю подію, будуть розчаровані, адже басейн створюється для імітації екстремальних умов.
Його призначення - тестування новітніх підводних технологій, включаючи підводну робототехніку та міні-підводні човни. Басейн також буде використаний для підготовки космонавтів та глибоководних дайверів, з гіпобаричними та гіпербаричними камерами та мікрогравітаційним набором.

Джон Віккерс, виконавчий директор Blue Abyss, заявив, що басейн буде "величезним дослідницьким активом для аерокосмічної галузі, підводної робототехніки, фізіології людини, оборони, дозвілля та морської промисловості, а також фантастичним навчальним центром для дітей та студентів".

Проєкт підтримує Тім Пік - перший британський астронавт, який сідав на МКС у 2015 році і провів півроку у космосі. У своїй заяві він зазначив, що "пишається тим, що є частиною розвитку "Блакитної безодні", адже вона розширить наші знання про те, як люди та технології можуть функціонувати в екстремальних умовах, на благо людей і планети".

Об'єкт спроєктований британським архітектором Робіном Партінгтоном, який очолював проєктну групу The Gherkin.

Відомо, що його глибина дорівнюватиме 50 м, довжина - 50 м та ширина - 40 м. Також басейн матиме розсувний дах, спроєктований таким чином, щоб кран опускав великі предмети в басейн для випробувань - у тому числі змодельовані ділянки Міжнародної космічної станції, підводні печерні системи та інше.

Соленість басейну, течії, освітлення та температура також будуть контролюватися на різних рівнях, щоб імітувати різні підводні умови.


Залишити коментар