COVID-19: злети і падіння в рік перебування вдома

Сьогодні ми підготували переклад огляду американської авторки Ребеки Робледо на рік з пандемією в США: як він відбився на роботі басейнових компаній, які були здобутки та втрати і багато іншого. Рекомендуємо для прочитання, це дуже цікаво!

COVID-19: злети і падіння в рік перебування вдома
Як індустрія басейнів і спа жонглювала безпрецедентними продажами і проблемами під час пандемії.
Ребекка Робледо
Коли було оголошено, що Каліфорнія закриється через пандемію коронавіруса, професіонал з обслуговування басейнів і спа Хав'єр Паян був в дорозі, прямуючи з Сан-Дієго в Лонг-Біч, штат Каліфорнія, в декількох годинах їзди від Western Pool and Spa Show.

Весна вже наближалася до дощового початку, що уповільнювало роботу Паяна. Потім «Вестерн Шоу» закрили за пару годин до запланованого відкриття. Наступного тижня більша частина штату Каліфорнія закрилася у відповідь на пандемію. Це не віщувало нічого доброго.

«Коли йде дощ і починається пандемія, ви думаєте:« Це якось погано», - каже Паян. «Але як тільки сонце знову зійшло і погода потепліла, кількість людей неочікувано збільшилася».

Це був рік сюрпризів. Пандемія і супроводжуюча її економічна зупинка потребували, щоб компанії впровадили методи, які вони раніше не розглядали. Потім, через кілька тижнів, телефони не переставали дзвонити. В результаті продажі стали вище, ніж багато хто згадує за останнє десятиліття, в поєднанні з безпрецедентними проблемами в ланцюжку поставок і загостренням нестачі персоналу.

Дали професіонали розповідають про цей божевільний рік.

Будівництво
Творці басейнів і спа побачили найбільший поворот в галузі. Коли економіка зупинилася, деякі побоювалися, що рік буде втрачено. Не всі штати невідкладно оцінили будівництво басейнів як важливу послугу, і мільйони людей відразу ж приєдналися до списку безробітних.

Протягом декількох тижнів стало зрозуміло, що 2020 рік не буде втрачено. Навпроти, застрягши в будинку з усіма заощадженнями на відпустках, домовласники почали будувати пули всіх типів і рівнів цін.

Це відбулося навіть в Пенсільванії, одному з небагатьох штатів, які припинили будівництво на кілька тижнів, змусивши будівельників басейнів і спа побоюватися за рік. «Всім потрібні басейни, - говорить Тоні Качоло, президент Monogram Custom Pools з Куперсбурга, штат Пенсільванія. - Нам телефонують люди, які купили щось в Інтернеті і хочуть, щоб ми зібрали це. Були проєкти навіть вартістю у 800 000 доларів!»

До кінця літа будівельники басейнів і спа повідомляли про затримки, які триватимуть до кінця року. Загалом посуги заброньовані до середини або навіть до кінця 2021 року.

Одна з найбільших проблем - це управління лідами. Там, де басейнщики традиційно отримували кілька потенційних клієнтів щотижня, деякі тепер отримують десятки в день.

У нормальних умовах будівельники розширювали б свої компанії, щоб задовольнити попит. Але в цій ситуації вони коливаються. «Я розмовляв з декількома будівельниками, які сказали: «Ми могли б зробити набагато більше, але, по-перше, ми не можемо додавати бригади, тому що там немає людей, які могли б працювати. І, по-друге, ми не хочемо збільшувати нашу експозицію, якщо ситуація потім сповільниться», - каже Дік Коверт, виконавчий директор Master Pools Guild.

Обслуговування
З самого початку сфера послуг не пропускала ні кроку. За дуже рідкісними винятками, штати і муніципалітети відразу ж порахували обслуговування басейнів і спа необхідним, дозволяючи технічним фахівцям дотримуватися свого графіка, хоча і з новою практикою безконтактності і соціального дистанціювання.

«Коли почалася пандемія, ми готувалися до того, що кількість наших клієнтів по обслуговуванню зменшиться», - каже Пайа. «Але ми не втрачаємо більше клієнтів, ніж зазвичай, і отримуємо їх нормальну кількість».

Зокрема, зростає кількість ремонтів і замін обладнання, і сервісні фірми повідомляють про більшу кількість клієнтів, ніж зазвичай, для регулярного обслуговування.

Допомогли й інші фактори. «Я думаю, що позики за програмою захисту зарплати дійсно дали всім малим підприємствам, які отримали їх, великий приріст капіталу», - каже Пайа. «Тепер я відчуваю, що багато компаній інвестували в автомобілі і обладнання. Майже всі в нашій компанії отримали підвищення в цьому році. Можна було подумати, що в разі пандемії виплати заморозять».

В умовах зростання попиту і цін на деякі категорії товарів, лідери галузі радять сервісним компаніям зробити те, що вони всі занадто рідко роблять - підняти ціни і зробити це якомога швидше.

«Я бачу в соціальних мережах: «Я думаю про підвищення цін, але боюся, що втрачу деяких клієнтів », - говорить Девід Хоуз, генеральний директор H&H Pool Services, Inc. в Дубліні, Каліфорнія. «Але зараз ми користуємося великим попитом, і для багатьох людей пора підняти ціни».

Роздрібна торгівля
Співробітник All Seasons Pools & amp; Спа в Орланд-Парку, штат Іллінойс, дезінфікує документи, щоб вони могли безпечно переходити з рук в руки від польових бригад до співробітників офісу. Без сумніву, початок пандемії в цьому сегменті був найважчим, і в нього довелося швидко внести великі зміни.

У той час як багато штатів і муніципалітетів визнали, що хімічні речовини для басейнів / спа є необхідними товарами, в деяких з них не дозволялося працювати магазинам басейнів / спа протягом декількох тижнів. Багато інших дозволили працювати підприємствам роздрібної торгівлі басейнами / спа, але все ж заборонили відкриття вітрин. Замість цього вони могли передавати товар тільки шляхом доставки або безконтактним самовивозом. У деяких випадках роздрібні магазини басейнів / спа були обмежені продажем продуктів, які вважалися необхідними.

Деякі магазини були навіть закриті поліцією, яка невірно витлумачила розпорядження про домогосподарствах і не визнала, що продаж хімікатів має важливе значення.

Роздрібні торговці, які хоча б пробували себе в електронній комерції, альтернативних методах оплати і системах текстових повідомлень до пандемії, змогли швидко розгортатися, оскільки вони могли використовувати ці інструменти для безконтактних продажів, налагодження доставки і організації прийому клієнтів. Іншим довелося вчитися в поспіху.

До літа виявилося, що роздрібні торговці всіх мастей повернулися до нормального життя, а деякі навіть побили рекорди продажів. Але ще невідомо, чи зможуть вони компенсувати продажі, що впали в перші кілька тижнів після того, як були видані державні замовлення на домогосподарство.

Випробування
Головний компонент феномена цього року - проблеми з ланцюжком поставок, які продовжують турбувати галузь.

«Це подвійний удар - більше попиту, менше пропозиції», - говорить Качоло.

Для роздрібних торговців однієї з найрідкісніших категорій товарів залишаються гідромасажні ванни. «Ми як і раніше не можемо отримати нашу основну лінійку гідромасажних ванн від виробника через логістичні проблеми», - каже Ден Ленц, віце-президент All Seasons Pools & Spas в Орланд-Парку, штат Іллінойс. 

Він чув, що у деяких виробників є сервісні фірми, які повертають придбані деталі, щоб їх можна було використовувати для виробництва цілих товарів. Щоб підготуватися до триваючого дефіциту запчастин в майбутньому, Ленц ввів нову політику зі своїми фахівцями з обслуговування.

«Коли вони замінюють частину обладнання, вони стежать за тим, щоб ми знімали всі частини зі старого обладнання, повертали їх і знаходили місце для зберігання», - каже Ленц. «Ми ніколи не хотіли використовувати вживані деталі, але в цьому році запасних частин було дуже мало».

Ще один продукт, який часто називають важкодоступним - це обігрівачі.
Будівельники і сервісні фірми також відчували брак фільтрів, насосів та інших товарів.

Друга серйозна перешкода в цьому році - це те, з чим галузь стикається більше десяти років - нестача робочої сили. Але пандемія, схоже, посилила його.

«Одна з речей, яка дійсно сюрреалистична - це те, що безробіття високе, і ви думаєте, що у вас буде парад з людей, які хочуть влаштуватися на роботу, - каже Пайа. «А цього просто не відбувається. Коли у вас є безробітні, які отримують стимулюючі гроші, у них немає мотивації йти на роботу".

Outlook
З настанням сезону ранніх закупівель будівельники, фахівці з обслуговування і роздрібні продавці замислюються про нестачу продукції. Намагаючись розробити стратегію ранньої покупки, вони відчувають спокусу замовити більше, ніж зазвичай, з двох причин: вони стурбовані тим, що в наступному році залишаться без продукту, якщо дефіцит продовжиться; деякі виробники вже оголосили про підвищення цін, і вони побоюються, що буде ще більше.

Але для деяких цей імпульс стримується страхом перед невідомим. Реальність жодного разу не виправдала очікувань в цьому році, тому деякі задаються питанням: хто може сказати, що цього не може бути знову без попередження? Лишається очікувати й з готовністю відповідати на виклики епохи.

Посилання на статтю в оригіналі.

Залишити коментар